7. díl: Objektivy a ten “ořez” – aneb Proč 50mm není vždy 50mm”
Nebudeme zabíhat do složitých optických vzorců. Řekneme si jen jednu věc, na které při výběru objektivu záleží nejvíc.
Vítejte u osmého dílu.
Dneska uděláme něco, co vypadá jako hotové čarodějnictví. Vezmete foťák, postavíte ho na stativ, otevřete závěrku na dlouho... a začnete kreslit.
Prskavkou. Baterkou. Svíčkou. Vánočními světýlky.
Tomuhle se říká light painting neboli malování světlem.
A je to jedna z nejzábavnějších věcí, které můžete s foťákem v noci dělat.
Pamatujete na první díl a na ten dlouhý čas?
Říkali jsme si, že když necháte závěrku otevřenou dlouho, všechno, co se hýbe, se rozmaže.
Tak přesně toho dnes využijeme.
Budete potřebovat:
Vraťme se na chvíli k základům.
Nastavte něco kolem:
f/8